Program Pierwsze Mieszkanie

Program Pierwsze Mieszkanie

Program Pierwsze Mieszkanie

Program Pierwsze Mieszkanie nareszcie oficjalnie pojawił się jako możliwość dla mieszkańców Lublina i całej Polski. Być może program ten jawi się jako idealna możliwość prowadząca do spełnienia Twojego marzenia o własnych czterech ścianach?

Na czym polega Program Pierwsze Mieszkanie i co musisz o nim wiedzieć?

Program Pierwsze Mieszkanie to program wsparcia dla osób chcących nabyć pierwsze mieszkanie. 

Pierwszym wariantem programu “Pierwsze Mieszkanie” jest “Bezpieczny Kredyt 2%”, jest to bardzo atrakcyjne wsparcie dla osób planujących kredyt hipoteczny na nowy dom. Oprocentowanie 2% to duże ułatwienie, zwłaszcza w dobie wysokiego oprocentowania.

Drugim z kolei wariantem programu Pierwsze Mieszkanie jest “Konto mieszkaniowe”, które umożliwi skuteczniejsze odkładanie środków własnych na własne mieszkanie.

Doradca kredytowy tłumaczy szczegóły-Bezpieczny Kredyt 2% na mieszkanie w Lublinie i w Polsce

Pierwszym z warunków jest wiek – osoba wnioskująca o bezpieczny kredyt musi mieć poniżej 45 lat. Dodatkowo osoba ta nie ma oraz nigdy nie miała domu, mieszkania, czy współdzielonego prawa do lokalu lub domu.

Analizując małżeństwa i pary rodziców z co najmniej jednym dzieckiem powyższe warunki będzie musiało spełnić przynajmniej jedno z nich, by otrzymać kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach.

Pozostałe zasady bezpiecznego kredytu hipotecznego:

Z budżetu państwa przez 10 lat będzie dopłacana różnica pomiędzy stałą stopą w banku ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie, a stawką przyjętą w “bezpiecznym kredycie” t.j. 2%.

Ile może wynosić maksymalna kwota kredytu? Obecnie jest to 500 tysięcy złotych, a w przypadku rodziców z co najmniej jednym dzieckiem lub małżeństwa, kwota ta wrasta o 20% do wysokości 600 tys. zł na lokale na rynku pierwotnym i wtórnym.

Istotną informacją jest brak obostrzeń co do ceny mieszkania, jego metrażu, lokalizacji i więcej.

Konto Mieszkaniowe – Lokata na mieszkanie w Lublinie lub w Polsce, jak działa?

Konto mieszkaniowe to prowadzone przez banki komercyjne konto oszczędnościowe. Jest ono dedykowane osobom bez mieszkań (zarówno na stan dzisiejszy, jak i w przeszłości). W tym bez współdzielonego prawa do lokalu mieszkalnego, czy domu jednorodzinnego.

W odróżnieniu od pierwszego omawianego rozwiązania, z tego wariantu skorzystać będzie mogła także osoba, która mieszka w niewielkim lokalu z minimum dwójką dzieci.

Wymiary lokalu to mieszkanie do 50 m2 przy dwójce dzieci, 75 m2 przy trójce i 90 m2 przy 4 dzieciach. Program nie przewiduje limitu metrażu przy 5 dzieci wzwyż.

Przedział czasowy oszczędzania musi mieścić się w widełkach 3-10 lat. Regularne wpłaty (minimum 11 rocznie o ustalonej wysokości) skutkują dodatkową Premią Mieszkaniową z Budżetu Państwa.

Zebrane środki wraz z premiami będzie można przeznaczyć na zakup nowego mieszkania

W przypadku zakończenia oszczędzania, na wydanie środków będzie 5 lat.

Konto Mieszkaniowe – Skonsultuj się z doradcą finansowym, w jaki sposób skutecznie wykorzystać rządowy program 

Konto Mieszkaniowe to nowe możliwości na skomplikowanym rynku nieruchomości. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie w Lublinie i poważnie zastanawiasz się nad dostępnymi opcjami, to bardzo serdecznie namawiam Cię do bezpośredniego kontaktu z moją osobą.

Od blisko 10-lat pomagam spełniać marzenia o własnym mieszkaniu każdemu otwartemu na współpracę mieszkańcowi Lublina. Jako ekspert finansowy do spraw kredytów hipotecznych doskonale znam realia, aktualne trendy. Dzięki naszej współpracy nie tylko otrzymasz lepsze oferty niż bezpośrednio z banku, ale także podejmiesz decyzję w oparciu o dużo większą wiedzę i doświadczenie związane z kredytami hipotecznymi.

Skontaktuj się ze mną, by zweryfikować swoje możliwości związane z kredytami hipotecznymi.

Zostaw komentarz